Pokračování povídky

21. září 2006 v 14:26 | Leia Diablo
Tak aby se neřeklo, tak přidávám další část povídky... enjoy..

Třetí část

Cant postřehl nůž, letící seshora na jeho přítele.Okamžitě Taie strhnul na stranu za popelnice, kde se převalil za ním.
"Vole zešílels?"
"Ššt!" umlčel ho Canton a zase se zaposlouchal do telefonu, ze kterého se ozýval tlumený zlomyslný smích.
"Příště ho neubráníš." řekl hlas a zavěsil.
"Seš normální vole?" vyjel na něj Tai znova. Canton jen ukázal na zem, kde byl teď zapíchnutý vrhací nůž.
"Ty vole!" vydechl Tai. "To házel po mě? Kdo to byl? Jak si věděl že na mě hodí?"
"Jo, házel po tobě. Nevím kdo to byl, a věděl jsem to, protože mi to naznačil v telefonu." odpověděl Cant postupně na otázky a přešel k vrhacímu noži.
"Měli bysme to ukázat Michaelovi, ten se v tomhle vyzná..." Ozval se Tai. Canton sledoval mladíka před sebou a přemýšlel. Ten člověk mu řekl Same. Ví, kdo je. Musí to říct Robinovi, ale nenechá tu Taie samotného.
"Tai, máš svůj život rád, že?" zeptal se ho.
"Jasně, vždyť je to to největší štígro, jaký máš, že se vůbec narodíš. Proč se ptáš tak blbě, vole?"
"Protože jestli ho máš vážně rád, bude lepší když půjdeš se mnou." odpověděl mu Canton a vydal se ulicí. Tai stál chvíli zaraženě na místě, ale pak se za ním rozběhl.
"Co má tohlencto znamenat, vole?" zeptal se, když Canta dohnal.
"Hele... já nevím, jak to vysvětlit, prostě to tu pro tebe momentálně není bezpečný a řekl bych, že bude lepší když se budeš pohybovat se mnou. Okej?"
"Okej vole. Ale řekni mi vo co de. Proč de někdo po mě? Kvůli graffům, nebo co?" vyptával se Tai dál.
"Jdou po tobě protože seš můj kámoš." vysvětlil jednoduše Canton.
"Tvůj kámoš? A... to právě neni dobrý že chodim s tebou, ne vole?"
"Já sem jediný kdo tě momentálně ubrání... neber to ve zlým, ale..."
"Okej. V pohodě, jenom jedno už. Co sakra schováváš?" zeptal se Tai. Cant se zastavil a podíval se na kamaráda. Věděl, že mu může věřit, přesto Taiovi ani ostatním nikdy neřekl pravdu. Rozhlédl se kolem.
"Podívej, dojdeme k mě domů a tam ti to vysvětlím, bereš?" Tai jednoduše přikývl. Cestou k svému domu byl Canton ponořen v myšlenkách, a podle toho co postřehl, když párkrát pohlédl na kamaráda, tak hiphoper nebyl tak klidný jako obvykle a vypadal že vážně přemýšlí. Když dorazili k domu Teinerů, Tai se nejistě zastavil a pohlédl na dům. Canton věděl, že není zvyklý na takový "přepych", přestože s Robinem žil v domku, který by odpovídal střední vrstvě obyvatelstva jejich města. Kamarády tu nebral, protože Beatrice neměla "tu chátru" v lásce. Canton proto přešel do zadní zahrady a vyběhl s Taiem do svého pokoje po zadním schodišti. Když místnost zamknul a ujistil se, že nikdo neposlouchá, otočil se na Taie, který na něj nervózně hleděl.
"Tak vo co tu teda de?"
"Podívej... začneme takhle. Moje pravé jméno není Canton, ale Sam. Samuel Megan, abych byl přesnější." viděl, že Tai chce něco říct, ale přerušil ho dřív než to stihnul. "Símtě nepřerušuj mě, otázky potom..
Když mi bylo osm, zabili mi rodiče, kteří byli něco jako špioni nebo co. Robin byl jejich spolupracovník, a vzal mě k sobě jako bratrance. Přísahal jsem, že se jim pomstím a on mi slíbil pomoc. Dneska mi ten ch..." Cant chtěl doříct "chlap", ale došlo mu, že neví, jestli hlas v telefonu patřil muži, nebo ženě. "No, prostě ten člověk co mi volal, řekl mi Same a pak mě upozornil, jestli mám rád svého kamaráda..."
"A ty ses na mě podíval a zjistil že na mě letí nůž..." doplnil ho Tai, který už očividně nemohl vydržet, že má být tak dlouho zticha.
"Jo, přesně tak. Jenom nevím, proč by chtěli zabít moje přátelé, mohli by jít rovnou po mě." přemýšlel Cant nahlas.
"Ví, že ty by ses ubránil, ale nás hlídat nemůžeš, vole... I takhle se ubližuje... Dyž ti vezmou to co máš rád.." Canton se na kamaráda zamyšleně podíval. Nezažil, že by Tai vážně přemýšlel, natož aby ze sebe vyloudil něco natolik inteligentního.
"Máš recht...Chtěj mi vzít to co potřebuju... to je v prdeli..." zanadával Canton, sedl s na postel a schoval hlavu do dlaní. "A máš pravdu i v tom že vás všechny neubráním..." seděl na posteli a poslouchal. Tai se chvíli ani nehnul. Pak si sedl vedle Canta.
"Pamatuješ naše heslo?" zeptal se ho Tai. Canton na něj zmateně pohlédl. Hiphoper postřehl že jeho kamarád moc chápavě nevypadá a začal odříkávat.
"Ať se stane cokoliv, stůj za svými sny, za těma co maj tě rádi, pomůžou ti, když vokolní svět, votočí se zády.. Pomůžem ti, vole."
"Ne, to právě nesmíte... nesmí vidět moje ostatní přátelé. Možná ví, mezi kým se pohybuju, ale když se s nima teď nebudu bavit, třeba budou bezpečí...až na jednoho..."dopřemýšlel a pohlédl na Taie.
"To jako já?" Podivil se chlapec. Canton mu na odpověď přikývl.
"A proč? Teda jakto? Jako prostě proč zrovna já?" vyptával se nechápavě Tai. Canton jeho otázky přehlížel.
"Nebude nikomu vadit, když se nějakou dobu nedostavíš domů, že ne?"


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gil-galad2 Gil-galad2 | Web | 27. září 2006 v 14:11 | Reagovat

je to vážně dobrý piš dál pls:)

2 Leia Leia | E-mail | Web | 27. září 2006 v 14:57 | Reagovat

píšu, píšu :) a pro informaci, přidávám dneska další povídku :)

3 Shaky Shaky | E-mail | Web | 14. října 2006 v 21:42 | Reagovat

Suprový... Je to čííím dál tííím lepšííí!!!

4 Jamie.X Jamie.X | 8. května 2007 v 21:55 | Reagovat

další......... pleas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Anime manga